Балкан бенд (телевизиска серија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Балкан бенд
Жанркомедија
Создадена одИван Карадак
Режирана одКоле Ангеловски
УлогиГоце Тодоровски
Благоја Чоревски
Владимир Ангеловски
Ванчо Петрушевски
Ѓокица Лукаревски
Димче Мешковски
Емин Унѓел
Земја на потеклоМакедонија Македонија
Прикажување
Првична мрежаСител Телевизија
Првично прикажување2009 – ...

Балкан бенд — македонска хумористична серија во режија на Коле Ангеловски.

Улоги[уреди | уреди извор]

Глумец Улога
Владимир Ангеловски Дада
Димче Мешковски Маца
Ванчо Петрушевски Ванеса
Ѓокица Лукаревски Ѓоконда
Гоце Тодоровски Гоца
Благоја Чоревски Благојка
Емин Унѓел Унѓелина

Надворешни врски[уреди | уреди извор]