Балкан бенд (телевизиска серија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Балкан бенд
Жанр комедија
Создадена од Иван Карадак
Улоги Гоце Тодоровски
Благоја Чоревски
Владимир Ангеловски
Ванчо Петрушевски
Ѓокица Лукаревски
Димче Мешковски
Емин Унџел
Земја на потекло Македонија Македонија
Прикажување
Првична мрежа МТВ и ТВ Сител
Првично прикажување 2009 – ...

Балкан бенд е македонска хумористична серија во режија на Иван Карадак.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]