Балатопар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Балатопар
Балатопар се наоѓа во Казахстан
Балатопар
Местоположба во Казахстан
Координати: 45°08′40″ СГШ 79°24′40″ ИГД / 
Земја  Казахстан
Покраина Покраина Алмати
Часовен појас Омско време (UTC+6)

Балатопар е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]