Балаж

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Балаж (унгарски: Balázs), е машко име кое се користи во унгарскиот јазик, води потекло од латинскиот јазик (латински: Blasio) и има значење: кралски.

Имендени[уреди | уреди извор]

Варијации на името во други јазици[уреди | уреди извор]

Познати личности[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]