Бакнежот (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Бакнежот или The Kissing Booth  е американски романтичен комедичен филм во режија на Винс Марчело, базиран врз романот со истото име на Бет Риклес. Тоа е ѕвездата Моли Рингвалд, Џои Кинг, Јакоб Елдори и Џоел Кортни. Филмот беше издаден на 11 мај 2018 година на Netflix.

Порака[уреди | уреди извор]

Филмот беше издаден на 11 мај 2018 година на Netflix. Според Netflix, еден од тројца гледачи на филмот го прегледаа ", што е 30 отсто повисока од просечната стапка на репродукција на филмот на " Сметајќи дека филмот е огромен успех за услугата, CCO Тед Сарандос го нарече филмот "еден од најгледаните филмови во земјата, а можеби и во светот.[1]

На Бакнување Кабина на Wattpad[уреди | уреди извор]

Бакнежот бил напишан во 2011 година од авторот Бет Риклес. Таа потекнува како приказна за Wattpad, каде што ја освои наградата Watty за "Најпопуларна тинејџерка" во годишниот конкурс за пишување на Wattpad. До 2012 година имаше  повеќе од 19 милиони читања и, во 2013 година, беше објавено од страна на Penguin Random House. Во интервјуто за Форбс, Рикслес објаснува што ја привлече во Ватпад: "Го сакав чувството на заедница на местото, и кога почнав да го споделувам, ми се допадна анонимноста, бидејќи бев толку свесен за моето пишување и за не го споделивте со некого пред тоа. "[2]

Референци[уреди | уреди извор]

[Уреди] надворешни врски[уреди | уреди извор]