Прејди на содржината

Бакарди Бризер

Од Википедија — слободната енциклопедија
тропски вар и Рубин грејпфрут.

Бакарди бризералкохолен пијалак заснован на овошје кој содржи 4,4 % алкохол во Австралија, 4 % / 5 % Канада, во Европа, 4 % во Обединетото Кралство и 4,8 % во Индија. Доаѓа во разновидни овошни вкусови: лимон, праска, ананас, јаболко, грејпфрут, зелен лимон -лимета,портокал, капина, лубеница, брусница, кокос, малина, боровинки, калинка, јагода и манго, исто така е достапен и во чоколада и пинаколада вкусови.

Пијалакот е особено популарен во Индија, Европа (особено Велика Британија), Израел, Канада и Австралија, а исто така е достапен и во Кина.Во Индија Бакарди Бризер бил првиот учесник во категоријата подготвен за пиење и моментално е водач на пазарот во својот сегмент. Пуштена е во промет и нова варијанта од пијалакот ,заснована на вино,наречена Бризер Спарицер.

Поврзано[уреди | уреди извор]