БМГ Универзум

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
БМГ Универзум ДООЕЛ
OснованаВратница, Тетово, Македонија (2008 (2008))
СедиштеВратница, Тетово, Македонија Македонија
Опслужувано
подрачје
светски рамки
Клучни личности
ДејностКомпјутерски софтвер
Производи
УслугиОнлајн услуги
ПорталBmguniverse.com

БМГ Универзум е македонска софтверска компанија која започнала со своето делување на домашниот и светскиот пазар во мај 2008 година. БМГ Универзум (англиски: BMG Universe) е кратенка од Бинарен Мулти Грид (Binary Multy-Grid).

Компанијата станала меѓународна во 2012 година, со отворањето на претставништво во Република Србија.

Галерија[уреди | уреди извор]

Проекти[уреди | уреди извор]

- МКупони (MKuponi) е електронска продавница за попусти. www.mkuponi.mk

- Зерокс (Zer0x) е веб страница за хостинг и регистрирање домени од типот: c0m.mk, g0v.mk, 0rg.mk. www.zerox.mk

- G2Shop е веб страница за принтање на уникатни дизајни на маици, чаши, чинии и капчиња. www.g2shop.mk

Надворешни врски[уреди | уреди извор]