Ајхенау

Од Википедија — слободната енциклопедија
1930 год

Ајхенау е заедница во Германија, во покраината Баварија.

Подлежи на административната област Горна Баварија. Вклучено во областа Фирстенфелдбрук . Населението е 11 961 жители (од 31 декември 2010 година). [1] Зафаќа површина од 6,98 мк².

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Bayerisches Landesamt für Statistik und Datenverarbeitung – Fortschreibung des Bevölkerungsstandes, Quartale (hier viertes Quartal, Stichtag zum Quartalsende)“. Архивирано од изворникот на 2021-04-28. Посетено на 2012-01-09. Занемарен непознатиот параметар |dead-url= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]