Ајдучка Чешма (Кумановска населба)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ајдучка Чешма е приградска населба на Куманово, која се наоѓа во источниот дел на градот, населена исклучиво со Македонци.