Аја Параскева

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аја Параскева
Аја Параскева is located in Грција
Аја Параскева
Аја Параскева (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Поштенски код 50100
Повикувачки број +30 24610
Надморска височина 610


Аја Параскева е село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географиja и местоположба[уреди | уреди извор]

Историja[уреди | уреди извор]

Економија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени институции[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]