Аулиекол (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аулиекол
Округ
Әулиекөл ауданы
Амблем на Аулиекол
Амблем
Auliekol District Kazakhstan.png
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Костанај
ЦентарАулиекол
Часовен појас+6 (UTC+6)

Аулиекол (казашки: Әулиекөл ауданы) е округ во Казахстан во покраината Костанај со центар град Аулиекол.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]