Атомик Сити

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Локацијата на Атомик Сити во округот Бингам, Ајдахо

Атомик Сити (англиски: Atomic City) е град во округот Бингам во сојузната држава Ајдахо, САД. Атомик Сити според пописот од 2000 година броел 25 жители и опфаќал површина од 0,3 км2. Се наоѓа на 528 m надморска височина. Поштенскиот број на Атомик Сити е 83215, а повикувачкиот број 208.