Прејди на содржината

Атол (Ајдахо)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Локација на Атол во округот Котенај, Ајдахо.

Атол (англиски: Athol) е град во округот Котенај во сојузната држава Ајдахо, САД. Атол според пописот од 2000 година броел 676 жители и опфаќал површина од 2 км2. Се наоѓа на 729 m надморска височина. Поштенскиот број на Атол е 83801, додека пак повикувачкиот број 208.