Асланбек Куштов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Олимписки медали
Натпреварувач за  Русија
Машко борење во Грчко-римски стил
Златен медал - прво место 2008 Пекинг Грчко-римски стил до 96kg

Асланбек Виталиевич Куштов (руски:Асланбек Витальевич Хуштов) (роден на 29 јули 1985 во Кабардино-Балкар) — руски борач кој на Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг го освои златниот медал во дисциплината Грчко-римски до 96 кг.