Асгат (Сухбатор)

Координати: 46°21′53″N 113°34′44″E / 46.36472° СГШ; 113.57889° ИГД / 46.36472; 113.57889
Од Википедија — слободната енциклопедија
Карта на Монголија

Асгат (монголски: Асгат) е област во Монголија, во Сухбатор.

46°21′53″N 113°34′44″E / 46.36472° СГШ; 113.57889° ИГД / 46.36472; 113.57889