Прејди на содржината

Архуст

Координати: 47°31′00″N 107°56′25″E / 47.51667° СГШ; 107.94028° ИГД / 47.51667; 107.94028
Од Википедија — слободната енциклопедија

Архуст (монголски: Архуст) е област во Монголија во покраината Тов.

47°31′00″N 107°56′25″E / 47.51667° СГШ; 107.94028° ИГД / 47.51667; 107.94028