Арсениега (Алава)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Артциниега, Алава)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Артциниега е општина која се наоѓа во провинција Алава, во автономната покраина Баскија.


Координати: 43°07′N 3°08′W / 43.117° СГШ; 3.133° ЗГД / 43.117; -3.133