Артем Кононук

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали
Кану спринт мажи

ИКФ Светски Кану Спринт Шампионати

Бронза 2009 Дартмуд
K-1 200 m

Артем Кононук (роден 19 декември 1989) е руски кану-спринтер кој што се натпреварува од доцните 2000-ти. Тој освои бронзен медал во дисциплината К-1 200 метри на 2009 ИКФ Светскиот Кану Шампионат.

Наводи[уреди | уреди извор]