Артелвосток

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Артелвосток
Артелвосток се наоѓа во Казахстан
Артелвосток
Местоположба во Казахстан
Координати: 45°12′ СГШ 79°03′ ИГД / 
Земја  Казахстан
Покраина Покраина Алмати
Часовен појас Омско време (UTC+6)

Артелвосток е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]