Арне Фејк

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Feick, Arne Heidenheim 16-17 (2) WP.jpg

Арне Фејк (германски: Arne Feick, 1 април 1988) — германски фудбалер кој игра за 1. ФК Хајденхајм во 2. Бундеслига .[1]

Кариера[уреди | уреди извор]

Тој поминал две сезони во Бундеслигата со ФК Енерџи Котбус и се приклучи на ФК Ерзгебирге Ауе во 2008 година. По само една сезона со Ауетој потпиша на 25 јуни 2009 година договор со Арминија Биелефелд.

Меѓународна кариера[уреди | уреди извор]

Фејк е младински интернационалец за Германија.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Feick, Arne“ (германски). kicker.de. Посетено на 29 July 2011.
  2. http://datencenter.dfb.de/profil/8484

Надворешни врски[уреди | уреди извор]