Армен Варданјан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Олимписки медали
Натпреварувач за  Украина
Машко борење во Грчко-римски стил
Бронза 2008 Пекинг

Армен Вардањан (украински:Арме́н Фру́нзікович Варданя́н) (роден на 30 ноември 1982) е украински борач кој на Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг го освои бронзениот медал во дисциплината Грчко-римски до 66kg.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Armen Vardanyan“. Олимпијци9 - Летни олимписки игри - 2008 - Пекинг, Кина. ESPN. 13 август 2008. http://sports.espn.go.com/oly//summer08/fanguide/athlete?id=7054. посет. 13 август 2008 г.