Прејди на содржината

Аркадиуш Радомски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Аркадиуш Радомски
Лични податоци
Роден на 27 јуни 1977(1977-06-27)(47 г.)
Роден во Гњезно, Полска
Држава Полска Полска
Висина &100000000000001770000001,77 м
Играчки податоци
Позиција среден ред
Повлекување 2012
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1993-1994 Лех Познањ Лех Познањ 2 (0)
1994-1997 Вендам Вендам 91 (14)
1997-2005 Херенфен Херенфен 216 (3)
2005-2008 Австрија Виена Австрија Виена 85 (2)
2008-2010 НЕК НЕК 41 (2)
2010-2012 Краковија Краковија 45 (0)
Репрезентација
2003-2008 Полска Полска 30 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 6 јануари 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 6 јануари 2012

Аркадиуш "Арек" Радомски (полски: Arkadiusz "Arek" Radomski; роден во Гњезно, на 27 јуни, 1977 година) — поранешен полски фудбалер, играч од средниот ред.

Тој ја претставувал полската репрезентација на Светското првенство 2006 во Германија.

Австрија Австрија Виена

[уреди | уреди извор]

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]