Арена Малха

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Арена Малха
היכל הספורט מלחה
Надворешен изглед на салата

Место Ерусалим, Израел
Отворен
Сопственик Хапоел Ерусалим
Игра
Гледачи 3000


Арената Малха (хебрејски:היכל הספורט מלחה) е спортска сала која се наоѓа во Ерусалим, Израел. Има капацитет од 3 000 гледачи. Во оваа сала, своите натпревари ги одигрува Хапоел Ерусалим.

Координати: 31°45′23″ СГШ; 35°10′52″ ИГД / 31.756450° СГШ; 35.18100° ИГД / 31.756450; 35.18100