Арена Бејкоз

Од Википедија — слободната енциклопедија
Арена „Бејкоз“
Целосно име Арена Бејкоз
Место Бејкоз, Истанбул, Турција
Координати Координати: 41°8′22″N 29°4′59″E / 41.13944° СГШ; 29.08306° ИГД / 41.13944; 29.08306
Започнат 2011
Отворен 2015
Сопственик ФК Бејкоз 1908
Подлога трева
Игра ФК Бејкоз 1908
Гледачи 10,000

Арена Бејкоз — фудбалски стадион кој се наоѓа во регионот Бејкоз, Истанбул, Турција.

На овој стадион своите домашни натпревари ги игра екипата на ФК Бејкоз 1908. Стадионот има сместивост од околу 10,000 гледачи.