Арена Али бин Хамад ел-Атија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Арена „Али бин Хамад ел-Атија“
صالة علي بن حمد العطية
Поглед кон салата
Место Доха, Катар
Отворен
Сопственик Катарски олимписки комитет
Игра Светско првенство во ракомет за мажи 2015
Гледачи 7.700

Арена „Али бин Хамад ел-Атија“ (арапски: صالة علي بن حمد العطية) — спортска арена во Доха, Катар. Изградена е за Светкото ракометно првенство во 2015 г..[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Ali Bin Hamad Al Attiya Arena in Al Sadd“. qatarhandball2015.com. 23 December 2014.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]