Араја-Маесту

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Араија-Метцу)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Араија-Метцу е општина која се наоѓа во провинција Алава, во автономната покраина Баскија.