Аразуа (Алава)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Uribarri-Ganboa.JPG

Аразуа-Убарундија е општина која се наоѓа во провинција Алава, во автономната покраина Баскија.