Апти Ахјадов

Од Википедија — слободната енциклопедија

Апти Мовлидович Ахјадов (руски: Апти Мовлидович Ахъядов; 24.08.1993) е руски фудбалер. Игра на позицијата напаѓач или пак како десен играч од средниот ред. Својата професионална кариера ја започнал во фудбалскиот клуб Ахмат Грозни. Во моментов настапува за ФК Том Томск.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. FC Tom Tomsk (23 јануари 2020). "Апти Ахъядов подписал контракт с «Томью»". Соопштение за печат.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]