Апостолос Папандреу

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Апостолос Папандреу (грчки: Απόστολος Παπανδρέου) (роден 10 ноември 1975 во Атина) — грчки кану-спринтер кој се натпреваруваше во средината на 2000-те. На Летните олимписки игри во 2004 во Атина, тој беше елиминиран во полуфиналето во дисциплината К-1 500 метри и на загревањата на дисциплината К-1 1000 метри.

Наводи[уреди | уреди извор]