Апел (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Апел може да се однесува на следново:

  • Апел — повик за солидарност, за помош
  • Апел (Германија) — општина во округот Харбург, Долна Саксонија, Германија