Ан У-хјак

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ан У-хјак
Лични податоци
Цело имеАн У-хјак
Роден14 јануари 1964 (1964-01-14) (58 г.)
 Јужна Кореја
Податоци за клубот

Ан У-хјак (корејски: An U-hyeok; р. 14 јануари 1964) — поранешен јужнокорејски друмски велосипедист. Настапил на екипната потера на Летните олимписки игри 1988.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „An U-hyeok Olympic Results“. Посетено на 8 јули 2016.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]