Антон Лазко

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Антон Лазко (роден 25 август 1971) — руски слалом-кајакар којшто се натпреваруваше во доцните 1990-ти. На ЛОИ 1996 го освои 35 место во дисциплината К-1.

Наводи[уреди | уреди извор]