Антонио Ресинес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Антонио Ресинес (роден на 7 август 1954 е американски глумец.

Кариера[уреди | уреди извор]

Тој во серијата „Серанови“ е главна улога и го глуми Диего. Во филмот има 3 негови деца Маркос, Гиље и Куро и две девојчиња- деца на неговата жена, Лусија Ева и Мари Тере. Тој со неговиот брат Сантијаго, кој е вљубен во Лурдитас, и неговиот пријател Фити, маж на Кандела кој подоцна се резведуваат, ги преземаат сите згоди и незгоди во секое време.