Антонио Матеу Лахос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Антонио Матеу Лахос
Antonio Mateu Lahoz.jpg
Целосно име Антонио Мигел Матеу Лахоз
Роден 12 март 1977 (1977-03-12) (42 г.)
Алгимира д'Алфара, Валенсија, Шпанија
Домашна
Години Лига Улога
1999–2002 Трета дивизија Судија
2002–2004 Сегунда дивизија B
2004–2008 Сегудна дивизија
2008– Ла лига
Меѓународна
Години Лига Улога
2011– ФИФА Судија

Антонио Мигел Матеу Лахос (шпански: Antonio Miguel Mateu Lahoz); (Алгимира д'Алфара, 12 март 1977) – шпански меѓународен фудбалски судија кој судел во квалификациите на Светското првенство во фудбал 2014.[1] Исто така бил избран за судија во квалификациите на Светското првенство во фудбал 2018 и Светското првенство во фудбал 2018.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Antonio Mateu Lahoz profile“. World Referee. конс. 1 March 2018. 
  2. Promedia (23 November 2017). „Two PRO referees selected for 2018 FIFA World Cup“. Professional Referee Organization. ThemeGrill. WordPress. конс. 1 March 2018. 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]