Антонио Данилоски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Антонио Данилоски

Антонио Данилоски (10 јули 1990 - 28 јули 2010) бил професионален македонски кантер страјк играч кој последно играл за германскиот кантер страјк клан Моusesports. Антонио починал на 28 јули 2010 година во сообраќајна несреќа.

Тимови каде што играл[уреди | уреди извор]

  • neXus gaming (февруари 2006 - јуни 2006)
  • endeffect (јули 2006 – декември 2006)
  • 360eSports (јануари 2007 – јуни 2007)
  • mousesports (јули 2007 – јули 2010)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]