Ане Бошеска

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ане Бошеска (р. 13 јули 1997) — македонска фудбалерка, која игра како дефанзивец за прволигашкиот клуб ЖФК Тиверија Истатов и за женската репрезентација на Македонија.