Андреј Миладиновски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Андреј Миладиновски
Андреј Миладиновски (01).jpg
Лични податоци
Роден(а) 26 јули 1993 (1993-07-26) (29 г.)
Куманово, Македонија
Националност Македонија Македонец
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина 185цм
Клупски податоци
Тековен клуб РК Куманово
Број 13
Андреј Миладиновски (02).jpg

Андреј Миладиновски (роден на 26 јули 1993 година во Куманово, Република Македонија) е македонски ракометар кој моментално настапува за Ракометниот клуб Куманово и се натпреварува во Првата машка ракометна супер лига.