Андреј Коновалов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Андреј Коновалов
Медали
Кану спринт мажи

ИКФ Светски Кану Шампионат

Бронза 1997 Дартмуд
C-4 500 m

Андреј Коновалов — руски кану-спринтер којшто се натпреваруваше во доцните 1990-ти. Тој освои бронзен медал на ИКФ Светскиот Кану Шампионат, 1997.

Наводи[уреди | уреди извор]