Прејди на содржината

Андреј Коновалов

Од Википедија — слободната енциклопедија


Андреј Коновалов
Медали
Кану спринт мажи

ИКФ Светско кану првенство

Бронзен медал – трето место 1997 Дартмуд C-4 500 m

Андреј Коновалов — руски кану-спринтер којшто се натпреваруваше во доцните 1990-ти. Тој освои бронзен медал на ИКФ Светското кану првенство, 1997.