Андреас Фоскуле

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Андреас Фоскул (германски: Andreas Voßkuhle; Детмолд, 21 декември 1963 ) е германски адвокат и претседател на Сојузниот уставен суд . [1] [2]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]