Ангел Нацев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ангел Нацев (роден 1989 во Штип, Македонија) — фудбалерски напаѓач што играл за ФК Брегалница.

Кариера[уреди | уреди извор]

Нацев ја почнал својата фудбалска кариера на 16 годишна возраст со ФК Брегалница.