Ангел Дарк

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ангел Дарк

Ангел Дарк (11 април 1982[1], Собранце) — словачка порно ѕвезда и модел. Сојата кариера како порно глумица ја започнала во 2002 година и досега се има појавено во повеќе од 150 филмови за возрасни.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Angel Dark“. IAFD.com. Посетено на 2008-11-18.