Ангел Дарк

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Ангел Дарк
Основни информации
Физички информации
Други

Ангел Дарк (11 април 1982[1], Собранце) е словачка порно ѕвезда и модел. Сојата кариера како порно актерка ја започнала во 2002 година и досега се има појавено во повеќе од 150 филмови за возрасни.

Наводи[уреди | уреди извор]

Портал „Порнографија  1. „Angel Dark“. IAFD.com. http://www.iafd.com/person.rme/perfid=DarkAngel/gender=f/Angel-Dark.htm. посет. 18 ноември 2008 г.