Ангели со Дулче Марија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ангели со Дулче Марија
Жанрдрама, комедија, теленовела
УлогиЛорена Квироз
Жан Пауло Кампос
Биа Арантес
Карло Порто
Лусеро
Воведна темаCarinha de anjo
Земја на потеклоБразил
Првичен јазикпортугалски
Бр. на епизоди403
Производство
Времетраење45 минути
Прикажување
Првична мрежаСБТ
Првично прикажување21 ноември 2016 – 6 јуни 2018
Хронологија
СледбеникЗаминување на полјана (2018)
Мрежна страницаsbt.com.br/carinhadeanjo/

Ангели со Дулче Марија (порт. Carinha de Anjo) е романтична бразилска теленовела[1]. Серија прикажана од оригиналот СБТ.

Улоги[уреди | уреди извор]

Глумци Ликови
Лорена Квироз Рулче Марија
Жан Пауло Кампос Хосе Карлос
Биа Арантес Сестра Сесилија
Карло Порто Густаво Лариос
Лусеро Тереза Резенде

Наводи[уреди | уреди извор]