Ана Сен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ана Сен
20130405 - Issy Paris Hand - Rostov-Don - Anna Sen - 01.jpg
Лични податоци
Роден(а) 3 декември 1990 (1990-12-03) (30 г.)
Краснодар, Русија
Националност Русија Русија
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина &100000000000001860000001,86 м
Позиција лев бек
Клупски податоци
Тековен клуб Ростов-Дон Ростов-Дон
Број 8
Сениорски клубови
2004-2010
2010-2011
2011-2014
2014-2015
2015-
Кубањ Краснодар Кубањ Краснодар
Звезда Звенигород Звезда Звенигород
Ростов-Дон Ростов-Дон
Ѓер Ѓер Ауди ЕТО
Ростов-Дон Ростов-Дон
Репрезентација
Русија Русија 134 (309)

Ана Сеергеевна Сен (родена на 3 декември 1990) — руска ракометарка која игра на позицијата лев бек за Ростов-Дон и за руската репрезентација.[1][2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Anna Sen Profile“. European Handball Federation. Посетено на 13 September 2014.
  2. „2014 European Championship Roster“ (PDF). EHF. Посетено на 7 December 2014.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]