Прејди на содржината

Анастасија Сергеева

Од Википедија — слободната енциклопедија
Анастасија Сергеева
Медали
Кану спринт жени

ИКФ Светски Кану Спринт Првенства

Сребрен медал – второ место 2010 Познањ K-2 500 м
Бронзен медал – трето место 2010 Познањ K-1 4 x 200 м
Бронзен медал – трето место 2010 Познањ K-2 1000 м

Анастасија Сергеева (руски: Анастасия Александровна Харитонова; р. 6 февруари 1987) — руска спринт-кануистка која што се натпреварува од доцните 2000-ти. Таа на 2010 ИКФ Светските Кану Спринт Првенства во Познањ, освои три медали од кои едно сребро (К-2 500 метри) и две бронзени медали (К-1 4 х 200 метри, К-2 1000 метри).