Аналиа

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Aналиа е мексиканска серија во која се зборува за љубовта, страста и злосторството. Во ова серија глумат Елизабет Гутиерез - Аналиа,Марјана Монтјел,Ана Лусија Монкада, Мартин Карпан - Даниел Монтјел, Маритза Родригес - Сара Андраде, Дулсе Марија Фолсета, Габи Еспино - Марјана Монтиел, Ана Лусија Монкада, Даниела Ниевес - Адријана Монтјел, Зули Монтеро - Кармен Андраде, Химена Дуке - Камила Лусија Монкада, Педро Моренто - Кристофер,Габриел Порас - Рики Монтана,Даниел Луго - Др. Армандо Ривера и др.

Заплет[уреди | уреди извор]

Марјана Монтјел (Габи Еспино) е млада и убава бизнисменка која открива дека нејзиниот маж Даниел Монтјел (Мартин Карпан) има афера со нејзината братучетка Сара Андраде (Маритза Родригес).Сара Андраде (Маритза Родригес) е убава жена која работи за Рики Монтана (Габриел Порас) кој е мафијаш и газда на клубот Гато Верде во кој работи Анали (Елизабет Гутиерез) која е таен агент и работи за него за да го затвори во затвор и да му се одмазди за смрта на нејзиниот дечко Џони. Кога Марјана Монтјел (Габи Еспино) ќе открие дека нејзиниот маж Даниел Монтиел (Мартин Карпан) има афера со нејзината братучетка Сара Андраде (Маритза Родригес) ќе побегне од својата куќа и ќе загине со Анали (Елизабет Гутиерез) која ќе дојде да ја спаси од Рики Монтана (Габриел Порас) кој и нареди да ја убие. Потоа ќе ја спаси др. Армандо Ривера (Даниел Луго) кој по грешка ќе и го стави лицето на Анали (Елизабет Гутиерез). Кога ќе се разбуди Марјана (Елизабетх Гутиерез)ќе почне да го живее животот на Анали со нејзиното лицето без да знае дека е Марјана Монтиел.