Амурио (Алава)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Амурио, Алава)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Amurrioko eliza.jpg

Амурио е општина која се наоѓа во провинција Алава, во автономната покраина Баскија.