Американска Хорор Приказна: Изроди

Од Википедија — слободната енциклопедија
Американска Хорор Приказна: Изроди
Жанрхорор, трилер
Создадена одРајан Мурфи, Бред Фолчок
Земја на потекло САД
Првичен јазикАнглиски
Прикажување
Првична мрежа„FX“
Првично прикажувањеоктомври 2014 (2014-10)
Надворешни врски
Мрежна страницаfxnetworks.com/shows/american-horror-story/episodes

Американска Хорор Приказна: Изроди е претсојната четврта сезона од серијата Американска Хорор Приказна. Серијата треба да започне со емитување од октомври 2014.[1]

Приказна[уреди | уреди извор]

Четвртата сезона ќе се заснова во Јупитер, Флорида. Приказната ќе се центрира на едно од малкуте преостанити шоу-а во Америка кои прикажуваат изроди. Серијата ќе ги прикажува напорите на водичот на изродите (Џесика Лејнг) да го спаси шоуто а воедно и изродите од целосно исчезнување.

Наводи[уреди | уреди извор]