Прејди на содржината

Алфред Хугенберг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Алфред Хугенберг
Роден 19 јуни 1965
Починал 12 март 1951

Алфред Хугенберг (германски: Alfred Hugenberg; 19 јуни 1865 - 12 март 1951) бил голем капиталист и политичар. Студирал право во Хајделберг и Берлин.

Поврзано

[уреди | уреди извор]