Алтмил

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Алтмил

Алтмил е река во Германија . Долга е 220 километри.Извира во Ротенбург на работ од Таубер . Тече низ Баварија . Влева во Дунав во Келхајм .

Видете повеќе[уреди | уреди извор]

  • Список на реки во Германија

Надворешни врски[уреди | уреди извор]