Алтинемел

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Алтинемел
Алтинемел се наоѓа во Казахстан
Алтинемел
Местоположба во Казахстан
Координати: 44°20′09″ СГШ 78°26′26″ ИГД / 
Земја  Казахстан
Покраина Покраина Алмати
Часовен појас Омско време (UTC+6)

Алтинемел е град во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]