Алисон Лозано

Од Википедија — слободната енциклопедија

Летисија Мариан Лозано е мексиканска глумица и пејачка. Родена е на 8 август 1992 во Мексико. Ја започнала свпјата кариера во ТВ шоуто ,,КОДИГО ФАРМА. Ја добила првата шанса за глвен лик во Проклета убавина со што стана популарна и ТВ новелата.

Филмографија[уреди | уреди извор]

Серии[уреди | уреди извор]

2003Alegrijes y Rebujos Arcadia
2004 Misión S.O.S Amparito Lozano
2004-2005 Rebelde Salsa Delight
2006 Las dos Caras de Ana Cornelia
2007 Al Diablo con los Guapos Laura Belmonte
2008 En Nombre del Amor Romina Espinoza de los Monteros

ТВ шоуа[уреди | уреди извор]

2002 Código F.A.M.A. Алисон
2005 La Energía de Sonric'slandia Leta
2006 Vecinos Brenda(1 episode)
2006 Amor Mío
2007 Objetos Perdidos Various Characters
2007 RBD: La Familia Saralinа
2008 La Rosa de Guadalupe Regina